Ženšen pravý TaiwanTCM LIANG, plátky

6-letý ženšen, sušený kořen červený

Výrobce: TaiwanTCM

17,60 Kč/g
Min. množství: 30 g

Ženšen pravý TaiwanTCM LIANG je ženšen vysoké kvality, stejně jako například luxusní KGC Korea Insam. Kvalita ženšenu TaiwanTCM LIANG je zaručena jeho testováním podle norem Tchaj-wanu, jediné země světa s nepřerušenou tradicí Tradiční čínské medicíny.

Ženšen pravý TaiwanTCM LIANG je:

  • šestiletý – nejvyšší věková kategorie pěstovaného ženšenu
  • upravený jako "ženšen červený" (ginseng radix rubra), tedy pařením a sušením
  • plátkovaný příčně na osu kořene
  • navažovaný v množství podle přání zákazníka

Přívlastek "LIANG" znamená "dobrý, úctyhodný" a používá se k označení plně vyzrálého ženšenu bez zvláštních požadavků na tvar kořene. V Tradiční čínské medicíně existují ještě vyšší třídy ženšenu, u nichž se vyžaduje, aby kořen tvarem připomínal lidskou postavu.

Ženšen pravý TaiwanTCM LIANG se obvykle užívá dlouhodobě po dobu 1 až 3 měsíců. Běžná denní dávka pro dlouhodobé užívání se v Asii obvykle pohybuje mezi 1 až 5 gramy, což odpovídá ½ plátku až 3 plátkům ženšenu TaiwanTCM LIANG. V České republice je stanovena maximální doporučená denní dávka na 2 gramy. Kvůli složitosti komplexu obsahových látek ženšenu nelze přesně předepsat, jak a v jaké dávce má ženšen konkrétní osoba užívat. Pokud s užíváním ženšenu pravého TaiwanTCM LIANG zatím nemáte zkušenosti, musíte se s ním nejdříve prakticky seznámit a získat cit pro správné dávkování. Osobní denní dávku určíte nejlépe tak, že po několik dnů užijete dávku vyšší. Pokud se dostaví pocity přílišné stimulace, denní dávku snižujte postupně o ½ plátku. Duševní stimulace může být žádoucím účinkem, při dlouhodobém užívání však může být nepohodlná. Ženšen pravý je z hlediska nežádoucích účinků zhruba na úrovni zeleniny typu petržel. Při zkoušení pamatujte na to, že jeho účinek může nastupovat pomalu. Při dlouhodobém užívání je vhodné udělat vždy po 3 měsících 1-měsíční přestávku.

Laboratorní zkoušky a certifikace:

Certifikát o zdravotní bezpečnosti SZÚ pro Ženšen pravý TaiwanTCM Liang

Zkušební protokol SZÚ č. 184-2017/1

Ženšen - vlastnosti, účinky, užívání