Ženšen pravý KGC Korea Insam, plátky

6-letý ženšen, sušený kořen červený

Výrobce: KGC

79,80 Kč/g
Min. množství: 30 g

Ženšen pravý KGC Korea Insam je ženšen pěstovaný pod korejským dohledem. Nabízí nejvyšší značkovou kvalitu. Je to ženšen pro ty, kteří chtějí jistotu. Druhově i zpracováním se jedná o 6-letých ženšen, zavedená značka mu však celosvětově propůjčuje maximální prestiž.

Ženšen pravý KGC Korea Insam je:

  • šestiletý — nejvyšší věková kategorie pěstovaného ženšenu
  • je upraveny jako červený (radix ginseng rubra), tedy pařením a sušením
  • pochází z Koreje (Korea Ginseng Corp.)
  • plátkovaný příčně na osu kořene
  • navažovaný v množství podle přání zákazníka

Kvalita bez kompromisů. Volba pro náročné.

V Koreji bylo pěstování a prodej ženšenu až do 90. let státním monopolem. Výzkumu ženšenu se v Koreji věnují stovky vědců z univerzit i z Korejského výzkumného ústavu pro tabák a ženšen (Korea Tobacco and Ginseng Research Institute). Poptávka po korejském ženšeni je ale tak vysoká, že korejská produkce nestačí a proto se dnes tento ženšen převážně pěstuje Číně pod přísným dohledem korejských firem. Problémem je falšování, kdy se anglickým pojmem "Korean ginseng" označuje jakýkoliv ženšen z Číny. To není postihovatelné, protože "Korean ginseng" je v angličtině jedním z obecných názvů ženšenu pravého. Korea proto zaregistrovala značku "Korea Insam" (insam je v korejštině ženšen). Když tedy někde vidíte nabízet "Korean" ginseng, neznamená to nic. Pouze značka Korea Insam dává jistotu korejské provenience.

Společnost KGC je nejtradičnějším výrobcem Korea insam

V Koreji byla až do začátku 21. století výroba ženšenu monopolem společnosti KT&G (Korea Tobacco and Ginseng). Po zrušení monopolu se z ní odštěpila společnost KGC (Korea Ginseng Corporation). Společnost KGC představuje jádro tradice korejského ženšenu. KGC též provozuje Korejský výzkumný ústav pro tabák a ženšen (Korea Tobacco and Ginseng Institute). Ženšen společnosti KGC proto představuje ve výrobě Korea Insam tu největší klasiku s více než 100 lety výrobní tradice.

Ženšen - vlastnosti, účinky, užívání