Lektvar šesti chutí s rehmánií TaiwanTCM

směs bylin pro přípravu jedné vsázky lektvaru nebo tablet

Výrobce: TaiwanTCM

227,00 Kč/bal.
Min. množství: 1 bal.

Směs pro přípravu lektvaru šesti chutí s rehmánií (Liu Wei Di Huang Tang) je zvláštní tím, že je sestavená tak, aby z ní bylo možné po napráškování vyformovat i tablety, jímž se říká prostě tablety šesti chutí s rehmánií (Liu Wei Di Huang Wan).

Lektvar (tablety) šesti chutí s rehmánií TaiwanTCM obsahuje:

  • kořen rehmánie lepkavé (rehmanniae radix praeparata)
  • plod dřínu japonského (corni officinalis fructus)
  • oddenek smldince (dioscoreae rhizoma)
  • hlízu pornatky (poriae sclerotium)
  • běl kořene pivoňky křovité (moutan cortex)
  • oddenek žabníku (alismatis rhizoma)

Tato vsázka obsahuje celkem přibližně 100 gramů bylinného materiálu ve standardním poměru dle praxe současné tchajwanské TČM. Lepivou přísadou umožňující vytvořit tablety je nejen kořen rehmánie lepkavé, ale i škrobnatý oddenek smldince, adaptogenu též známého jako horský jam. Přesnější informace o kvantitativním složení, účincích, možných variacích a správné výslovnosti čínského jména tohoto lektvaru najdete například tady.

Příprava lektvaru

Při přípravě lektvaru postupujeme podle obecného návodu jak připravit bylinný odvar v dolní části stránky o směsích. Nepřidáváme žádné další přísady. Tento lektvar je poměrně viskózní a po ochlazení houstne.

V sekci recepty a návody našeho webu naleznete podrobnější obrázkový návod na jeho přípravu.

Příprava tabletové verze

Pokud z této směsi připravujeme tablety, je nutné ji nejdříve napráškovat, což zvláště u rehmánie lepkavé není snadné. Tablety mají být velké asi jako čtverečky čokolády. Tabletová forma je u této směsi nominální a navzdory složitosti přípravy se doporučuje více než lektvar, protože konzumací drog dojde k lepšímu vstřebání účinných látek. Hotové tablety posypeme škrobem aby se nelepily a necháme dobře usušit. Tablety lze též balit do jedlého rýžového papíru, který je běžně k dostání. Můžeme je navíc ještě zabalit do voskového nebo jiného vhodného papíru na cukrovinky. Přechovávají se v uzavřených, datumem označených skleněných lahvích v chladu a temnu. Tyto tablety jsou samozřejmě k dostání i komerčně, ale jejich samostatnou přípravou zaručíme špičkovou kvalitu a vysoký obsah účinných bylinných složek. Budeme pak též lépe umět rozeznat kvalitní komerční tablety šesti chutí od nekvalitních.

 

Vážení zákazníci, od 4. do 26.července jsem na dovolené.

O vaše objednávky se v mé nepřítomnosti postará jednou týdně brigádnice Iva. Pro vaše dotazy prosím využívejte emailovou adresu: info@ariadne.cz. S přátelským pozdravem Stanislava Šindelářová