Prodej bylinných směsí (naše nabídka)

O bylinných směsích Tradiční čínské medicíny

Standardní směsi TČM, které zde prodáváme, slouží jako základ bylinného nálevu, lektvaru, či přírodního jídla – polévky. Protože slovo "thang", jímž se označují, neznamená v čínštině jen "lektvar", ale hlavně "polévka". Vždyť lektvar se vlastně vyvinul z polévky, kterou čarodějnice vařily někde v začouzeném interiéru či exteriéru... Děhel čínský neboli ženský ženšen, koprníček čínský, rehmánie, pivoňka, atraktylis, bílá hlíza pornatky kokosové, kořen vzácného tibetského chrpovníku, sladký plod cicimku, to jsou jen některé z mála jejich význačných složek...

Vaše kuchyně však při vaření lektvarů začouzená být nemusí. Čínské směsi lze s trochou opatrnosti vařit na moderní varné plotýnce, nebo pohodlněji v automatickém bylinkovaru. Čínský bylinkovar je specializovaný elektrospotřebič, který by si měl každý milovník bylin pořídit. (Googlit "chinese medicine stewing pot", třeba tady, tady a tady.) Podobá se rychlovarné konvici, má však nižší příkon a schopnost udržovat uvařený lektvar teplý. Bylinkovar je též odolný vůči připálení hustších lektvarů. V ČR se bohužel bylinkovary neprodávají.

Poznámka: Jako celer, petržel a česnek, i složky čínských směsí patří do kategorie léčivých rostlin. O jejich vlastnostech v tomto směru však kvůli omezující legislativě nemůžeme informovat (viz autocenzura informací na tomto webu.) O jejich vlastnostech se informujte jinde, např. tady. Směsi, které nabízíme, odpovídají tchajwanské TČM, takže je může předepsat i praktik TČM.