Prodej bylinných směsí (naše nabídka)

O bylinných směsích Tradiční čínské medicíny

V podobě koření a polévkové zeleniny jsou byliny přirozenou součástí lidské stravy. Mnohé kulturní rostliny však byly zapomenuty a v dnešní stravě nám chybějí. Zde prodáváme směsi jedlých kořínků a bylin, které můžou sloužit jako základ přírodního jídla. Protože čínské slovo "Thang", kterým se bylinné směsi TČM obecně označují, neznamená pouze "lektvar", ale hlavně "polévka". Vždyť lektvar jako nejstarší léková forma se také vlastně vyvinul z polévky, kterou čarodějnice vařily někde v začouzeném interiéru, jak to můžeme vidět v mnoha českých filmech.

Žijeme ovšem v moderní době a vaše kuchyně nemusí být začouzená. Čínské směsi si můžete pohodlně uvařit v obyčejném hrnci, nebo stylově v automatickém bylinkovaru, který se podobá rychlovarné konvici, která je ovšem keramická a pomalovarná. A když čínskou bylinnou směs použijete jako základ masové či zeleninové polévky, získáte jídlo, jaké u nás nemá jen tak někdo k dispozici. Děhel čínský neboli ženský ženšen, koprníček čínský, kořen rehmánie, kořen pivoňky čínské, atraktylis, bílá hlíza houby pornatky kokosové, kořen horské tibetské léčivky chrpovníku, sladké plody cicimku, to jsou jen některé z mála chutných a výživných přísad, které zakoupením přesně sestavených a navážených lektvarů v našem virtuálním obchodě získáte pro své blaho.

Poznámka: Jako celer, petržel a česnek, i kořenová zelenina čínských směsí má léčivé vlastnosti. O těch však kvůli omezující legislativě nemáme právo informovat. (Viz. podrobnosti o cenzuře informací na tomto webu.) Nastudovat si je však můžete jinde na internetu, začít můžete např. tady. Směsi, které nabízíme, však splňují standardy tchajwanské TČM, takže jsou vhodné i v tom případě, když vám je předepíše lékař, bylinář nebo praktik TČM. Jsme prozatím jediný obchod v ČR, v kterém můžete opravdové TČM lektvary získat!