Ženšen pravý TaiwanTCM CHEN`50, plátky

6-letý ženšen, sušený kořen červený

Výrobce: TaiwanTCM

30,70 Kč/g
Min. množství: 30 g

Ženšeny jakostní třídy CHEN patří mezi nejkvalitnější ženšeny. Jako všechny ženšeny TaiwanTCM jsou testovány podle norem Tchaj-wanské TČM. Navíc je pěstování a zpracování každého kořenu této jakostní řady garantováno osobně prof. Chieh-Fu Chenem (pozn.: univerzitní profesor, víc než 15 let prezident národního Taiwanského institutu TČM, výzkumník zaměřený na ženšen, propagátor vědeckých přístupů v TČM a zakladatel TČM certifikace na Tchaj-wanu). Jejich pěstování a zpracování vychází z tradičních postupů, je ale rozšířené o vědeckou metodologii a kontrolu zaručující velmi vysokou kvalitu, účinnost a bezpečnost produktu. Jedná se zejména o uplatnění moderních metod, poznatků a testování ohledně výběru lokality, obsahu látek v půdě a vodě a čistoty pěstitelských a zpracovatelských postupů.

Plátky ženšenu pravého TaiwanTCM CHEN`50 jsou menší než například u ženšenu TaiwanTCM LIANG (kde se ale k "optickému" zvětšení plátku používá metoda lisování) i jako u ženšenu TaiwanTCM CHEN`20 (kde velikost přirozená, jedná se ale o ručně selektovány nejlepší, t.j. většinou i největší kořeny). V TČM se tradičně kladou požadavky nejen na velikost, ale i na tvar kořene: čím blíže má kořen k lidské postavě, tím lépe. Toto kritérium je z farmakologického hlediska irelevantní.

Ženšen pravý TaiwanTCM CHEN`50 je:

  • šestiletý – nejvyšší věková kategorie pěstovaného ženšenu
  • upravený jako "ženšen červený" (ginseng radix rubra), tedy pařením a sušením
  • plátkovaný příčně na osu kořene
  • navažovaný v množství podle přání zákazníka

Ženšen - vlastnosti, účinky, užívání

 

Dobrý den, k 19.01.2021 jsem přerušili spolupráci s Českou poštou a.s.  Důvodem je dlouhodobá nespokojenost s kvalitou jejich služeb - negativní zpětná vazba od Vás a také neustálé zvyšování cen.