Ženšen pravý TaiwanTCM mladý, celý


9,90 Kč/g
Další obrázky
Ženšen pravý TaiwanTCM mladý, celý 1 Ženšen pravý TaiwanTCM mladý, celý 2 Ženšen pravý TaiwanTCM mladý, celý 3
Popis:
3-letý ženšen, sušený kořen červený
Min. množství:
100 g
Výrobce:
TaiwanTCM
TaiwanTCM

Ženšen pravý TaiwanTCM MLADÝ celý kořen je vysoce kvalitní mladý ženšen ve formě celých kořenů.

Ženšen pravý TaiwanTCM MLADÝ je:

  • tříletý – nejnižší věková kategorie ženšenu, kterou má smysl užívat
  • upravený jako "ženšen červený" (ginseng radix rubra), tedy pařením a sušením
  • jedná se o zcela stejný materiál jako ženšen pravý TaiwanTCM MLADÝ, kořen červený plátkovaný.
  • navažovaný v množství podle přání zákazníka – objednané množství bude zaokrohuleno na celé kořeny (váha jednoho je kolem 10-15 gramů).

Celý kořen působí dekorativně v lahvi alkoholu a je požadován do některých ženšenových jídel. Krájet na plátky jej lze ostrým nožem po opatrném zahřátí v mikrovlnce na teplotu 80°C (pozor – snadno se spálí). Objednané množství bude zaokrohuleno na celé kořeny (váha jednoho je kolem 15 gramů).

Dávkování a způsob použití jsou zcela stejné jako u plátkovaného mladého ženšenu TaiwanTCM. Pro dospělý, plně vyzrálý ženšen doporučujeme ženšen pravý TaiwanTCM LIANG.

Účinky

O účincích ženšenu pravého bylo publikováno několik tisíc vědeckých prací, více než o jakékoliv jiné rostlině. Byl to právě ženšen, který v 50. letech inspiroval I. Brechmana k vytvoření celé kategorie adaptogenů. Avšak Nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 výslovně zakazuje prodejcům uvádět u potravin a doplňků stravy (kam adaptogeny patří) jakákoliv tzv. "zdravotní tvrzení", kromě těch, která schválí přímo Evropská Komise nebo Evropský úřad pro bezpečnost potravin. Informace o zdravotních účincích ženšenu a dalších adaptogenů zde proto ze zákona nesmíme uvádět a musíte si je najít sami v literatuře nebo na Internetu. Knihu Stephena Fuldera o ženšenu, jeho využití a dávkování lze koupit přímo zde.

Možné nežádoucí účinky a interakce

Vědecké zprávy se shodují na tom, že ženšen je neškodný a jeho užívání nepřináší žádná závažná zdravotní rizika. Vážnější zdravotní problémy se při užívání ženšenu prakticky nevyskytují, resp. jejich příčinou bývá choroba se ženšenem nesouvisející. Jejich řešení patří do rukou lékaře.

Interakce ženšenu jsou poměrně vzácné a málo závažné. Byly popsané interakce s warfarinem, fenelzinem a dalšími léky, i když literatura v tomto směru je rozporuplná. Informujte svého lékaře o tom, že užíváte ženšen.

Laboratorní zkoušky a certifikace:

Certifikát o zdravotní bezpečnosti SZÚ pro Ženšen pravý TaiwanTCM mladý

Zkušební protokol SZÚ č. 184-2017/11

Doplněk stravy - povinné informace:

V ČR je pro ženšen jako doplněk stravy předepsána maximální doporučená denní dávka 2g (1 plátek). Další povinné informace: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uložte mimo dosah dětí. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Diabetici by měli užívání ženšenu předem konzultovat s lékařem, jelikož ženšen může mírně snižovat hladinu cukru v krvi. Osoby užívající antikoagulancia (léky proti sráženlivosti krve) a diuretika (léky na zvyšování vylučování vody) by měli užívání ženšenu předem konzultovat s ošetřujícím lékařem. Z nedostatku bezpečnostních údajů nelze ženšen doporučit dětem, těhotným a kojícím ženám.