Škornice TaiwanTCM


1,49 Kč/g
Další obrázky
Škornice TaiwanTCM 1 Škornice TaiwanTCM 2 Škornice TaiwanTCM 3
Popis:
sušená ňať
Min. množství:
50 g
Výrobce:
TaiwanTCM
TaiwanTCM

Škornice (Epimedium spp.), čínsky yin yang huo, angl. doslovně horny goat weed, čes. doslovně "bylina nadržených koz", je známá léčivá rostlina TČM. Používanou částí je nať, která má typické jemně trnité listy. Nabízíme:

  • sušenou nať škornice
  • navažovanoun podle přání zákazníka

Užívání

Škornice (Epimedium) se obvykle užívá v množství 1-2g denně, formou odvaru nebo výluhu, nebo v kombinaci s jinými bylinami podle doporučení odborníka TČM.

Účinky

Za nejdůležitější obsahovou látku škornice se obecně považuje ikarin (angl. icariin). Je ale jasné že účinek bylin lze jen málokdy redukovat na jednu jedinou obsahovou látku. Bližší popis účinků škornice není přípustný. Nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 výslovně zakazuje prodejcům uvádět u potravin a doplňků stravy (kam léčivé rostliny patří) jakákoliv tzv. "zdravotní tvrzení" kromě těch, která schválí přímo Evropská Komise nebo Evropský úřad pro bezpečnost potravin. Se 400 řádnými vědeckými publikacemi v databázi Medline se škornice řadí mezi ty lépe prozkoumané léčivé rostliny.