Outkovka pestrá TaiwanTCM Forte 5x


4 899,00 Kč/bal.
Další obrázky
Outkovka pestrá TaiwanTCM Forte 5x 1 Outkovka pestrá TaiwanTCM Forte 5x 2 Outkovka pestrá TaiwanTCM Forte 5x 3
Popis:
6-měsíční plodnice koncentrát 5x silnější
Min. množství:
1 bal.
Výrobce:
TaiwanTCM
TaiwanTCM

Outkovka pestrá TaiwanTCM FORTE 5x je 5krát koncentrovaný práškový extrakt outkovky pestré (Trametes (Coriolus) versicolor) velmi vysoké kvality. Připravuje se extrakcí vybraných částí přírodních plodnic outkovky pestré, pocházejících z horského prostředí středního Tchaj-wanu.

  • práškový koncentrát v kapslích
  • 150 kapslí / balení

Z hlediska obsahových látek odpovídá 1g práškového extraktu 5g sušené plodnice.

Neobsahuje umělé přísady ani konzervační látky. Chuť prášku je příjemně nasládlá. Kapsle jsou alginátové (bez želatiny). Hmotnost kapsle: 420mg +/-5%. Receptura a materiál: SunGertain BIO-RD, Taiwan

Pro kvalitu výrobku je klíčové místo a způsob pěstování plodnic. Čistota prostředí je u hub zvláště důležitá. Houby mají schopnost i v relativně čistém prostředí akumulovat těžké kovy a radionuklidy v koncentracích mnohonásobně převyšujících jejich koncentraci v prostředí. Dalším problémem houbového materiálu bývá genetická degenerace, které houby při pěstování postupně podléhají. Tomu lze bránit chemickou a genetickou kontrolou houbového materiálu.

Způsob užívání

Plodnice outkovky pestré jsou tuhé a k využití se práškují a dále zpracovávají. Outkovka pestrá TaiwanTCM FORTE 5x má formu prášku uzavřeného v kapslích. Tento prášek z hlediska obsahových látek odpovídá pětinásobnému množství sušené plodnice. Kapsle se užívají přímo a zapíjejí se vlažnou vodou. Prášek lze ale konzumovat i samostatně (neuzavřený v kapslích). Dělá se to tak, že kapsli otevřeme, prášek vysypeme do sklenice vlažné vody a lžičkou rozmícháme.

Dávkování

Outkovka pestrá TaiwanTCM FORTE 5x se užívá 3x denně v množství 1-3 kapsle nalačno, zapít vlažnou vodou (nebo prášek rozpustit ve vlažné vodě). TČM doporučuje po požití krátké zahřívací cvičení. Outkovku pestrou TaiwanTCM FORTE 5x lze užívat s společně jinými houbami, například s Lesklokorkou lesklou TaiwanTCM FORTE 5x.

Účinky

Outkovka pestrá je mimořádně zajímavá houba o které existují stovky publikací. Je zajímavé že články o technologických a biologických aplikacích této houby ji zmiňují jako Trametes versicolor, zatímco biomedicínské publikace o ji znají jako Coriolus versicolor; jedná se přitom o tutéž houbu. Obsahu těchto článků se zde není možné věnovat, protože nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 výslovně zakazuje prodejcům uvádět u potravin a doplňků stravy jakákoliv tzv. "zdravotní tvrzení" kromě těch, která schválí přímo Evropská Komise nebo Evropský úřad pro bezpečnost potravin.

Laboratorní zkoušky a certifikáty

Zkušební protokol SZÚ č. 184-2017/11

Prodej outkovky pestré v EU:

V zemích EU je prodej outkovky pestré jako potraviny (resp. doplňku stravy) omezen jejím zařazěním do kategorie tzv. novel food. Za potravinu nového typu (novel food) se podle nařízení EU považuje potravina, o níž není prokázáno, že se dosud významně používala pro konzumaci člověkem v rámci EU. Její uvedení do prodeje vyžaduje složitý schvalovací proces Evropskou komisí (EK) a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA). Pro malé s střední firmy je tak její prodej jako potraviny znemožněn. Z tohoto důvodu není v naší aktuální nabídce.