Momordika hořká TaiwanTCM, plátky


1,49 Kč/g
Další obrázky
Momordika hořká TaiwanTCM, plátky 1 Momordika hořká TaiwanTCM, plátky 2 Momordika hořká TaiwanTCM, plátky 3
Popis:
sušené plody, krájené
Min. množství:
50 g
Výrobce:
TaiwanTCM
TaiwanTCM

Momordika hořká TaiwanTCM je kvalitní momordika vypěstovaná na Tchaj-wanu. Kvalita značky TaiwanTCM LIANG je zaručena jeho testováním podle norem Tchaj-wanu, jediné země světa s nepřerušenou tradicí Tradiční čínské medicíny.

Momordika hořká TaiwanTCM jsou:

  • plody sušené, krájené
  • navažované v množství podle přání zákazníka

Užívání:

Sušené plátky připravte asi 5-minutovým povařením 5-6 kousků v 200ml vody, nebo přidejte do jakéhokoliv právě zalitého čaje na 2-5 minut. Z hlediska přípravy je momordika v podstatě sušená zelenina a podle se s ní i zachází. Lze ji použít např. ke zvýšení výživné hodnoty masové polévky (je nutné si zvyknout na hořkou chuť). V oblasti jejího rozšíření se hořké masové polévky s momordikou běžně připravují a jsou velmi žádané. Před přípravou polévky je nutné z momordiky vybrat veškerá semínka.

Účinky

Momordika patří z hlediska obsahových látek mezi mimořádně zajímavé a relativně více prozkoumané rostliny. Nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 však výslovně zakazuje prodejcům uvádět u potravin a doplňků stravy jakákoliv tzv. "zdravotní tvrzení" vyjma těch, která schválí přímo Evropská Komise nebo Evropský úřad pro bezpečnost potravin.