Lesklokorka lesklá TaiwanTCM, 180 kapslí


940,00 Kč/bal.
Další obrázky
Lesklokorka lesklá TaiwanTCM, 180 kapslí  1 Lesklokorka lesklá TaiwanTCM, 180 kapslí  2 Lesklokorka lesklá TaiwanTCM, 180 kapslí  3
Popis:
6-měsíční plodnice rozemletá
Min. množství:
1 bal.
Výrobce:
TaiwanTCM
TaiwanTCM

Lesklokorka lesklá TaiwanTCM je sušená práškovaná plodnice lesklokorky lesklé (Ganoderma lucidum) odpovídající nejpřísnějším normám TČM. Prášek se připravuje mletím a speciální úpravou vybraných částí přírodních plodnic pocházejících z čistého horského prostředí středního Tchaj-wanu.

  • rozemletá vysoce kvalitní plodnice
  • 180 kapslí / balení

Neobsahuje umělé přísady ani konzervační látky. Chuť prášku je přirozeně hořká, později nasládlá. Kapsle jsou želatinové. Hmotnost kapsle 420mg +/-5%. Receptura a materiál: SunGertain BIO-RD, Taiwan

Pro kvalitu výrobku je klíčové místo a způsob pěstění plodnic. Čistota prostředí je u hub zvláště důležitá. Mnohé studie ukázaly schopnost hub i v relativně čistém prostředí akumulovat množství těžkých kovů a radionuklidů mnohonásobně převyšující jejich koncentraci v prostředí. Střední Tchaj-wan, kde se tato lesklokorka pěstuje, je rozsáhlou oblastí velehor tyčících se do více než 4000m n.m. s minimální koncentrací nečistot v prostředí.

Dalším problémem houbového materiálu bývá genetická degenerace, jíž houby při pěstování postupně podléhají a která vede ke snižování účinnosti. Zabránit tomu lze chemickou a genetickou kontrolou houbového materiálu. V této oblasti má Tchaj-wan opět nespornou výhodu – není náhoda, že genom lesklokorky lesklé byl poprvé rozluštěn právě na Tchaj-wanu.

Způsob užívání

Plodnice lesklokorky lesklé jsou tuhé. Konzumovat je lze pouze v práškové, tekuté, nebo tabletové formě. Tekutá forma zahrnuje čaj a extrakt. Lesklokorka lesklá Taiwan TCM je k dispozici ve formě prášku uzavřeného v kapslích. Ty se užívají přímo a zapíjejí se vlažnou vodou. Prášek lze ale konzumovat i bez kapslí – jeho hořká chuť je příjemná, pokud si na ni zvykneme. Dělá se to tak, že kapsli otevřeme, prášek vysypeme do sklenice vlažné vody a rozmícháme lžičkou. Získáme zdravý nápoj, jehož hořkost se podobá hořkosti kávy.

Dávkování

Běžné dávkování 3x denně 1-3 kapsle nalačno, zapít vlažnou vodou (nebo prášek rozpustit ve vlažné vodě). TČM doporučuje po požití krátké zahřívací cvičení. I v nižších dávkách má však lesklokorka výrazné účinky (viz níže). Při preventivním dávkování 1 kapsle / den nám jedno balení vydrží na půl roku.

Účinky

Lesklokorce se říká "houba nesmrtelných" a její pověst v TČM v jistém smyslu předčí i ženšen. O účincích lesklokorky bylo publikováno téměř 1000 vědeckých prací a je obecně považována za archetyp léčivé houby. Avšak nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 výslovně zakazuje prodejcům uvádět u potravin a doplňků stravy (kam adaptogeny patří) jakákoliv tzv. "zdravotní tvrzení" kromě těch, která schválí přímo Evropská Komise nebo Evropský úřad pro bezpečnost potravin. Informace o zdravotních účincích lesklokorky a dalších adaptogenů zde proto nesmíme uvádět a musíte si je najít sami.

Laboratorní zkoušky a certifikáty:

Certifikát o zdravotní bezpečnosti SZÚ pro Lesklokorka lesklá TaiwanTCM

Zkušební protokol SZÚ č. 184-2017/11

Doplněk stravy - povinné informace:

Tento výrobek je klasifikován jako doplněk stravy. Povinně uváděné informace jsou: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uložte mimo dosah dětí. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Z nedostatku bezpečnostních údajů nelze doporučit dětem, těhotným a kojícím ženám.