Outkovka

outkovka pestrá, latinsky: Trametes versicolor, Coriolus versicolor, Polyporus versicolor; japonsky: kawaratake; čínsky: yunzhi, 云芝; anglicky: Turkey Tail

Prodej outkovky (nabídka)

Charakteristika outkovky

Outkovka je mimořádně zajímavá houba o které existují stovky publikací. Je zajímavé že články o technologických a biologických aplikacích této houby ji zmiňují jako Trametes versicolor, zatímco biomedicínské publikace o ji znají jako Coriolus versicolor; jedná se přitom o tutéž houbu.

Účinky outkovky

Účinkům outkovky se zde není možné věnovat, protože nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 výslovně zakazuje prodejcům uvádět u potravin a doplňků stravy jakákoliv tzv. "zdravotní tvrzení" kromě těch, která schválí přímo Evropská Komise nebo Evropský úřad pro bezpečnost potravin.

Prodej outkovky v EU

V zemích EU je prodej outkovky jako potraviny (resp. doplňku stravy) omezen jejím zařazěním do kategorie tzv. novel food. Za potravinu nového typu (novel food) se podle nařízení EU považuje potravina, o níž není prokázáno, že se dosud významně používala pro konzumaci člověkem v rámci EU. Její uvedení do prodeje vyžaduje složitý schvalovací proces Evropskou komisí (EK) a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA). Pro malé s střední firmy je tak její prodej jako potraviny znemožněn. Z tohoto důvodu není v naší aktuální nabídce.

Outkovka jako doplněk stravy (povinné informace)

  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování!
  • Uložte mimo dosah dětí!
  • Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy!
  • Z nedostatku bezpečnostních údajů nelze doporučit těhotným a kojícím ženám!